A jednak KOPYŚĆ 2020 się odbędzie!!!!

Bardzo radosna wiadomość!

Jeden z moich ulubionych Festiwali Szant jednak się odbędzie.

Przeczytajcie, co napisali Organizatorzy.

Kochana Kopyściowa Rodzino ????

 

Informacja o niemożliwości zorganizowania Festiwalu Kopyść w 2020 roku wywołała w środowisku wielkie poruszenie. Z całej Polski otrzymaliśmy sygnały o wadze tej wiadomości. Apelowano o kontynuowanie imprezy, deklarowano pomoc. O problemach finansowych informowaliśmy Was od kilku lat, m.in. na stronie www.kopysc.bialystok.pl. Co roku prosiliśmy o zgłaszanie się osób, które są w stanie wesprzeć organizację Festiwalu. Dopiero komunikat o zakończeniu Festiwalu wywołał poruszenie wśród bywalców i tych, którzy nigdy dotychczas na Kopyści nie byli, ale są jej gorącymi miłośnikami.

Po opublikowaniu (https://www.bialystok.pl/…/ponad-milion-zlotych-na-kulture-…) informacji o tak znikomym dofinansowaniu festiwalu z Miasta Białystok musieliśmy podjąć decyzję o rezygnacji z jego przeprowadzenia w Białymstoku. Braki finansowe były zbyt duże, kwoty które mieliśmy zadeklarowane od naszych Sponsorów za niskie, aby możliwe byłoby odbycie się imprezy. Nasze możliwości pozyskania środków finansowych niezbędnych do przeprowadzenia 36 edycji festiwalu po prostu się wyczerpały. Do tego dołożył się brak wsparcia ze strony władz Miasta, oraz brak pomocy z zewnątrz.

Wielkim zaskoczeniem była reakcja środowiska szantowego na wieść, że Festiwal Kopyść „umarł”. Okazało się jednak, że istnieją prawdziwi przyjaciele Kopyści, którzy pomogą w jej utrzymaniu „przy życiu”. Pożądanym „respiratorem” okazała się deklaracja pomocy Krzysztofa Szachniewicza, który występował na Kopyści w latach 90-tych z zespołem Ładny Kanał. Pozytywne wspomnienia, sentyment do imprezy spowodowały podjęcie decyzji o ratowaniu najstarszego festiwalu szantowego w Polsce poprzez wsparcie finansowe na tyle wysokie, że można było podjąć jeszcze jedną próbę organizacji Festiwalu w 2020 roku. Miasto Białystok zgodziło się utrzymać przyznaną dotację, musieliśmy zmienić termin imprezy na 17-18 kwietnia (był to jedyny wolny termin Sali Kina Forum Białostockiego Ośrodka Kultury) i uzgodnić z wykonawcami ich możliwość występów w tym terminie. Wielu z tych, którzy mieli wystąpić na Kopyści 2020 miało już zaplanowane inne koncerty – m.in. w tym terminie w USA i Kanadzie.

Kochani, wciąż brakuje nam finansów, aby doprowadzić szczęśliwie organizację Festiwalu do finału. Mamy gorącą nadzieję, że liczne sygnały od Was o chęci pomocy finansowej się zrealizują i w kwietniu będziemy mogli się wspólnie cieszyć ze świetnej imprezy z Waszym udziałem. Jeszcze raz zatem apel: All Hands on Deck – szukajcie Sponsorów, deklarujcie wszelką pomoc także w innych formach.

Bezpośredni kontakt z nami:

Tel.: 608 410 553

E.: kopysc@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/FestiwalPiosenkiZeglarskiejKopysc

WWW. https://www.facebook.com/FestiwalPiosenkiZeglarskiejKopysc

 

Konto na które możecie wesprzeć Kopyść:

Akademicki Yacht Club

Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

41 2030 0045 1110 0000 0415 2810